Články / Aktuality Dnes je 29. 3. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Setkání Eucharistického hnutí mládeže

Pondělí, 19.12.2022
Poprvé od roku 2019 se všechny skupiny Eucharistického hnutí mládeže setkaly osobně na národní úrovni. Při předchozím, loňském setkání ještě platila pravidla sociálního distancování kvůli koronaviru. Pozváni byli pouze studenti vyšších ročníků středních škol a univerzitní studenti: vzájemné objetí a společné slavení eucharistie nebylo možné; bylo těžké vidět úsměvy za rouškami. Návrat do normálu byl velkým darem pro každého z pěti set šedesáti dospívajících a mladých lidí, kteří přijeli do Frascati ze všech regionů Itálie, Albánie, Malty a Bruselu.


Tématem setkání byla „Mise a naděje“ s podtitulem „Zdvihněte oči a pohleďte do dáli“. Boží slovo, skupinová dynamika, čas na modlitbu, kajícní vigilie a společné mše svaté provázely mladé lidi, aby objevili perspektivu pohledu na svět a život, která staví své jistoty na Božím zaslíbení. Několik osob vydalo své svědectví, což potvrdilo a dalo ‚tělo‘ slyšenému a prožitému.

Na konferenci P. Andrea Picciau předal vedení Národního hnutí P. Renatu Colizzimu, kterému přítomní vyjádřili svou náklonnost a vděčnost mnoha způsoby. Aby je oba pozdravil, poděkoval jim a popřál jim hodně zdaru v jejich budoucí misi, během závěrečné mše svaté přítomní nečekaně vyslechli zvukový záznam poselství od provinciála P. Roberta Del Riccio. Ze zdravotních důvodů se totiž nemohl osobně zúčastnit.

Mezinárodní mistryně v šermu Chiara Mormile, která byla součástí tohoto hnutí od útlého věku, zdůraznila důležitost rozměru touhy po Bohu a přátelství s ním, abychom mohli kráčet životem a čelit i těm nejtěžším chvílím s odvahou a sledovat své cíle.

Cristiano, Simona a Don Giorgio z komunity papeže Jana XXIII. hovořili o svém „Rodinném domě“, kde se láska a přijetí těch, kdo žijí na periferii, staly celoživotním stylem a závazkem.

Otec Frederic Fornos, který je ředitelem Celosvětové sítě modlitby s papežem, byl přítomen na závěrečné mši svaté spolu s regionální ředitelkou pro Argentinu a Uruguay Bettinou Raed. To bylo potvrzením přátelství a viditelným znamením společné cesty.

Během těchto dnů bylo zaseto mnoho semínek naděje: na cestě domů byl každý mladý člověk povzbuzen, aby je pěstoval a nechal růst.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
20.3.2023 Role jezuitských univerzit v poslání smíření a spravedlnosti
20.2.2023 Biřmování v Moskvě
16.11.2022 Adventní duchovní obnovy pro vysokoškoláky
19.10.2022 George Aschenbrenner SJ o zpytování vědomí
12.8.2022 Pokoj začíná pravdouNáš tip

Breviář

Kompletní online verze jezuitského breviáře v češtině

Na webu breviar.cz nyní můžete najít kompletní online verzi jezuitského breviáře v češtině. Ve spodní části stránky vyberte v roletce možnost „s vlastními texty jezuitského řádu (SJ)“ a stiskněte tlačítko „Potvrdit“.

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za oběti zneužívání
Modleme se za ty, kdo utrpěli újmu od členů církve: kéž v církvi samotné najdou konkrétní odpověď na svou bolest a utrpení.

Národní úmysl
Za chudé
Modleme se za ty, kdo jsou nejvíce postiženi zdražováním a energetickou krizí, aby se jim dostalo účinné pomoci.

více »

Nejbližší akce

Postní duchovní obnova


Velikonoční koncert


Setkání pro zájemce o Tovaryšstvo Ježíšovo


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro kněze


Duchovní cvičení


Radost evangelia Duchovní obnova pro lékaře a zdravotníky


Duchovní obnova pro seniory


více »

Kalendárium

Jezuité můžou přijímat i bratry


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil