Články / Aktuality Dnes je 29. 11. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Setkání Eucharistického hnutí mládeže

Pondělí, 19.12.2022
Poprvé od roku 2019 se všechny skupiny Eucharistického hnutí mládeže setkaly osobně na národní úrovni. Při předchozím, loňském setkání ještě platila pravidla sociálního distancování kvůli koronaviru. Pozváni byli pouze studenti vyšších ročníků středních škol a univerzitní studenti: vzájemné objetí a společné slavení eucharistie nebylo možné; bylo těžké vidět úsměvy za rouškami. Návrat do normálu byl velkým darem pro každého z pěti set šedesáti dospívajících a mladých lidí, kteří přijeli do Frascati ze všech regionů Itálie, Albánie, Malty a Bruselu.


Tématem setkání byla „Mise a naděje“ s podtitulem „Zdvihněte oči a pohleďte do dáli“. Boží slovo, skupinová dynamika, čas na modlitbu, kajícní vigilie a společné mše svaté provázely mladé lidi, aby objevili perspektivu pohledu na svět a život, která staví své jistoty na Božím zaslíbení. Několik osob vydalo své svědectví, což potvrdilo a dalo ‚tělo‘ slyšenému a prožitému.

Na konferenci P. Andrea Picciau předal vedení Národního hnutí P. Renatu Colizzimu, kterému přítomní vyjádřili svou náklonnost a vděčnost mnoha způsoby. Aby je oba pozdravil, poděkoval jim a popřál jim hodně zdaru v jejich budoucí misi, během závěrečné mše svaté přítomní nečekaně vyslechli zvukový záznam poselství od provinciála P. Roberta Del Riccio. Ze zdravotních důvodů se totiž nemohl osobně zúčastnit.

Mezinárodní mistryně v šermu Chiara Mormile, která byla součástí tohoto hnutí od útlého věku, zdůraznila důležitost rozměru touhy po Bohu a přátelství s ním, abychom mohli kráčet životem a čelit i těm nejtěžším chvílím s odvahou a sledovat své cíle.

Cristiano, Simona a Don Giorgio z komunity papeže Jana XXIII. hovořili o svém „Rodinném domě“, kde se láska a přijetí těch, kdo žijí na periferii, staly celoživotním stylem a závazkem.

Otec Frederic Fornos, který je ředitelem Celosvětové sítě modlitby s papežem, byl přítomen na závěrečné mši svaté spolu s regionální ředitelkou pro Argentinu a Uruguay Bettinou Raed. To bylo potvrzením přátelství a viditelným znamením společné cesty.

Během těchto dnů bylo zaseto mnoho semínek naděje: na cestě domů byl každý mladý člověk povzbuzen, aby je pěstoval a nechal růst.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
13.11.2023 Ke komunitnímu rozlišování: několik praktických rad
1.11.2023 Ignaciánská spiritualita pro současnost
26.9.2023 Bohoslužba k výročí jezuitského duchovního centra St Beuno´s
23.8.2023 Exercicie na téma usmíření pro region Rwanda-Burundi
12.7.2023 Kurz duchovního doprovázení 2023–2024Náš tip

Modlitba, která mi změnila život

Jim Manney

Pro mnoho lidí je modlitba dost obtížná záležitost. Co by se ale stalo, kdybyste objevili jednoduchou modlitbu, která to změní a přivede vás ke zdroji Boží přítomnosti ve vašem životě? Znalec spirituality Jim Manney představuje…
více »

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za papeže
Modleme se za Svatého otce, aby při plnění svého poslání i nadále s pomocí Ducha Svatého doprovázel svěřené stádo ve víře.

Národní úmysl
Za ty, kdo nežijí svou víru
Modleme se za ty, kdo nežijí podle svého křtu, aby je síla přijaté svátosti přivedla k činnému životu s Bohem.

více »

Nejbližší akce

Reportáž České televize o předání humanitární sbírky na Ukrajině


Adventní koncert


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova pro seniory


Adventní duchovní obnova pro všechny


Duchovní obnova pro členy Matice svatohostýnské


Adventní duchovní obnova pro všechny


více »

Kalendárium

Památka Edmunda Kampiána, Roberta Southwella a druhů

Svátek sv. Františka Xaverského


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil