Články / Aktuality Dnes je 28. 5. 2024  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

V maškarním kostýmu na podporu misie

Středa, 17.5.2023
Londýn. Dne 23. dubna se P. Patrick Magro SJ a čtyři další Malťané - Sarah Meli, Andrew Meli, Lisa Muscat a Francesca Montalto - pustili do 42,2 kilometrů dlouhého londýnského maratonu, aby získali finanční prostředky pro práci Jesuit Missions United Kingdom se zaměřením na vzdělávací projekty v Jižním Súdánu.


Kaplan maltské univerzity otec Patrick proběhl celou trasu v poměrně rozměrném kostýmu Womble, který představuje maskota maratonského týmu Jesuit Missions, aby upoutal pozornost na toto dílo. „Uběhnout celou vzdálenost v šestikilogramovém kostýmu vyžaduje odvahu a vytrvalost, ale Jesuit Missions United Kingdom vždy sponzoruje velmi užitečné projekty a já jsem opravdu rád, že jsem mohl přispět při maratonu během v takovém obleku! Bylo to náročné, ale stálo to za to! Nejzajímavějším aspektem bylo povědomí, které jsme vytvořili. The Wombles je v Anglii velmi populární televizní seriál a kostým je ikonický: každý se rád nechá vyfotit s Wombles. To sice zpomaluje tempo, ale dává příležitost informovat o tom, čeho má bylo dosaženo díky práci jezuitů,“ zdůraznil P. Patrick.

Jedním z hlavních cílů letošního maratonu byla podpora vzdělávání v Jižním Súdánu, nejmladší a nejchudší zemi světa. V Jižním Súdánu pouze polovina učitelů dokončila střední školu. Školní infrastruktura je špatná a mnoho studentů se učí v nevyhovujících prostorách.

Bývalý rektor St Aloysius College po dobu deseti let, bývalý jezuitský provinciál a v současnosti kaplan na maltské univerzitě, který také provozuje jezuitskou rezidenci Dar Manwel Magri, která se v posledních letech změnila na kontaktní centrum pro univerzitní studenty a další mladé lidi, otec Patrick je opravdu vděčný všem, kteří tuto věc podpořili. „Zatím jsme vybrali 13 000 €. Ale závod pokračuje.“


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / United Kingdom.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
14.12.2023 Jezuité pokračují ve své misi v Kyrgyzstánu
4.10.2023 Osobní svědectví scholastika Michaela Petra SJ o práci v Bejrútu
2.10.2023 Animovaný film Arrupe v Japonsku
15.8.2023 Na zkušené v Indii
15.6.2023 Otec Frank Brennan SJ se angažuje v boji za práva australských domorodcůNáš tip

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za formaci řeholnic, řeholníků a seminaristů
Modleme se, aby řeholnice, řeholníci a seminaristé dozrávali na své cestě povolání díky lidské, pastorační, duchovní a komunitní formaci, a stávali se tak věrohodnými svědky evangelia.

Národní úmysl
Za mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě
Modleme se, aby sportovci i diváci mistrovství světa v hokeji dostali novou inspiraci v úsilí o férový přístup k životu a o harmonii duše a těla.

více »

Nejbližší akce

Duchovní obnova pro mládež


Uvedení do vnitřní modlitby a kontemplace


Svatá Pavlína, legenda a skutečnost


Víkend pro zájemce o jezuitský řád


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní pobyt pro seniory


Duchovní cvičení pro řeholní sestry všech řádů a kongregací


Duchovní obnova pro všechny


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil